Infolinia 587704303 Last Minute Węgry
Dzień wylotu  Wybór lotniska Alerty cenowe

 

Największe obniżki cen na najbliższe 14 dni. Prawdziwe last minute.

Brak ofert

Wszystkie oferty last minute zostały wyprzedane.

Sprawdź oferty na inny dzień lub przejrzyj oferty na Wakacje.pl

Węgry

Węgry zwane bywają krainą słońca i wina. Tu można skorzystać z unikatowych na świecie leczniczych wód termalnych. Położone wśród malowniczych wzgórz największe w Europie Środkowej jezioro Balaton zachęca do wypoczynku, a tętniący życiem przepiękny Budapeszt dostarczy nawet najwybredniejszym gościom wiele niezapomnianych wrażeń. Wszystkim atrakcjom zaś doda pikanterii wspaniała węgierska kuchnia. Chociaż w atrakcyjności turystycznej Węgier nie bez znaczenia są walory przyrodnicze, swoją pozycję w turystyce międzynarodowej zawdzięczają one jednak przede wszystkim specyficznym cechom kultury narodowej (odrębność etniczna, kultywowane tradycje historyczne) oraz szerokim możliwościom lecznictwa uzdrowiskowego.Również w innych rejonach kraju można podziwiać dobrze zachowaną barokową architekturę i przy okazji napić się doskonałego wina. Dużą popularnością wśród obcokrajowców cieszy się jezioro Balaton, liczne uzdrowiska cieplicowe (m.in. Heviz, Hajduszoboszlo, Harkany) a także niektóre miasta: Pecz, Eger, Debreczyn. Licznie odwiedzane są parki narodowe, zwłaszcza na Wielkiej Nizinie Węgierskiej i tradycyjne obszary produkcji win (Tokaj, Badacsony).Najczęściej odwiedzany jest Budapeszt, który zachwyca wspaniałą monumentalną architekturą. Stolica Węgier jest dziś dwumilionowym miastem usytuowanym w środku Europy. Podzielony jest rzeką Dunaj, która dzieli Węgry, Budę i Peszt również pod względem kulturowym. Charakter mieszkańca Pesztu różni się od mieszkańca Budy. Goszczący w mieście, spacerując po ulicach, placach Budy i Pesztu może odczuwać jakby rzeczywiście odbywał podróż w czasie. Buda i Peszt nie są tylko po prostu pięknym miastem, lecz mimo wszystkiego pięknym. Być może dlatego też jest przez wielu lubiane.

Alerty cenowe Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o największych przecenach. Zapisz się już dziś na alert Last-Minute.pl

Dodaj e-mail

Last-Minute.pl to unikalny serwis zbierający prawdziwe oferty last minute
na najbliższe 14 dni z największych lotnisk w Polsce.

Platforma pozwala łatwo i szybko dokonać zakupu oraz sprawdzić opinie
o każdej ofercie.

Znajdziesz nas na Google+
Copyright © 1999-2019 Wakacje.pl S.A. Opublikowane na stronach Last-Minute.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.