Infolinia 587704303 Last Minute Sycylia
Dzień wylotu  Wybór lotniska Alerty cenowe

 

Największe obniżki cen na najbliższe 14 dni. Prawdziwe last minute.

Brak ofert

Wszystkie oferty last minute zostały wyprzedane.

Sprawdź oferty na inny dzień lub przejrzyj oferty na Wakacje.pl

Sycylia

To największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Była pod panowaniem Greków, Fenicjan, Rzymian, Bizantyjczyków, Arabów, Normanów, Francuzów i Hiszpanów. Ślady licznych najazdów widoczne są w sycylijskiej kulturze, obrzędach, obyczajach i zabytkach. To właśnie nieprzeciętnej mozaice kultur wyspa zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter i różnorodny koloryt.

Dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu, śródziemnomorski ciepły klimat, fantastyczne przysmaki sycylijskiej kuchni i życzliwość mieszkańców przyczyniają się do tego, że co roku Sycylię odwiedzają turyści z całego świata.

Nadal czynny największy wulkan w Europie- Etna cieszy się dużą popularnością wśród gości odwiedzających wyspę, których nie zniechęcają nawet liczne trzęsienia ziemi.

Wyspa oddzielona jest od lądowej części Włoch wąską cieśniną Messyńską . Mimo tak małej odległości Sycylia różni się od reszty Włoch, zwłaszcza pod względem standardu usług i kuchni.

Strategiczne położenie powodowało, że wyspa była celem częstych najazdów, których świadectwo wciąż możemy podziwiać w postaci budowli, jakie po sobie zostawili najeźdźcy: greckie świątynie, rzymskie ruiny, normańskie kościoły i zamki oraz arabskie i bizantyjskie kopuły.

Jej wybrzeże bogate jest w zatoki i zatoczki, a także nie brakuje otaczających ją małych wysepek. Stolicą regionu jest Palermo, założone przez Punijczyków, choć jego nazwę, Panormos ("wielki port") zawdzięcza się Grekom.

Alerty cenowe Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o największych przecenach. Zapisz się już dziś na alert Last-Minute.pl

Dodaj e-mail

Last-Minute.pl to unikalny serwis zbierający prawdziwe oferty last minute
na najbliższe 14 dni z największych lotnisk w Polsce.

Platforma pozwala łatwo i szybko dokonać zakupu oraz sprawdzić opinie
o każdej ofercie.

Znajdziesz nas na Google+
Copyright © 1999-2019 Wakacje.pl S.A. Opublikowane na stronach Last-Minute.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.