Infolinia 587704303 Last Minute Polska
Dzień wylotu  Wybór lotniska Alerty cenowe

 

Największe obniżki cen na najbliższe 14 dni. Prawdziwe last minute.

Brak ofert

Wszystkie oferty last minute zostały wyprzedane.

Sprawdź oferty na inny dzień lub przejrzyj oferty na Wakacje.pl

Polska

Polska położona jest w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami (na zachodzie), Czechami, Słowacją (na południu), Ukrainą, Białorusią, Litwą (na wschodzie) i Rosją (obwodem kaliningradzkim, na północy), a poprzez granicę morską z Danią oraz Szwecją.Jest członkiem Unii Europejskiej, NATO, ONZ, OECD, WTO, Grupy Wyszehradzkiej, Trójkąta Weimarskiego, G6, G20 w ramach Unii, OBWE, CENELEC, Rady Państw Morza Bałtyckiego, Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, Strefy Schengen i wielu innych organizacji międzynarodowych.
Administracyjnie Polska jest podzielona na 16 województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.Polska leży w samym sercu Europy. Warszawa jest położona w niewielkiej odległości od innych europejskich miast: od Paryża i Londynu dzieli ją ok. 2 godz. lotu samolotem, niewiele ponad godzinę od Wiednia czy Berlina. Stosunkowo szybki dojazd umożliwiają międzynarodowe drogi i połączenia kolejowe. Na gości czeka pół miliona miejsc noclegowych, tysiące restauracji i setki rozrywek. Polska jest krajem relatywnie bezpiecznym i przyjaznym dla przybyszów, co potwierdzają statystyki. 94% kraju pokrywa sieć telefonii komórkowej. Z kolei pod względem dostępności do sieci bankomatów jest na 8 miejscu w Europie.Pod względem geograficznym w Polsce można znaleźć niemal wszystko: od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie piaszczyste plaże, krainę jezior i lasów, po zabytki światowej klasy.Klimat jest umiarkowany, przejściowy co sprzyja zarówno warunkom letnim jak i zimowym. Polska to również tysiącletnie miasta a także nieskażone wioski, w których z dala od cywilizacji kwitnie agroturystyka. Liczba turystów stale rośnie i w końcu XX w. umiejscowiła Polskę na 9 miejscu na świecie.

Alerty cenowe Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o największych przecenach. Zapisz się już dziś na alert Last-Minute.pl

Dodaj e-mail

Last-Minute.pl to unikalny serwis zbierający prawdziwe oferty last minute
na najbliższe 14 dni z największych lotnisk w Polsce.

Platforma pozwala łatwo i szybko dokonać zakupu oraz sprawdzić opinie
o każdej ofercie.

Znajdziesz nas na Google+
Copyright © 1999-2019 Wakacje.pl S.A. Opublikowane na stronach Last-Minute.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.